Web Tasarım Nedir? Çeşitleri Nelerdir ve Ne İşe Yarar?

Web Tasarım Nedir? Çeşitleri Nelerdir ve Ne İşe Yarar?

Web Tasarım Nedir? Çeşitleri Nelerdir ve Ne İşe Yarar?

Web Tasarım Nedir?

Site kullanıcıları çoğunlukla web tasarım nedir? Sorusuna yanıt aramakta ve nasıl etkili web tasarımı yapılacağını araştırmaktadır. Web tasarım aslında sitenizin internet ortamındaki görülen yüzüdür ve bu yüz ilk izlenim için son derece önemlidir. Hatta sitenizin tasarımı, sizin kimliğinizi de belli eden tasarımlardan oluşur. Web tasarımları, uzman kişiler tarafından yapılır ve HTML dili ile ifade edilir. Bizler de sizlere en iyi web tasarımları konusunda yardımcı olabiliriz. Kaliteli bir web tasarımı yaptırabilirseniz hedef kitlenize daha rahat bir kullanım olanağı sağlayabilirsiniz.


Web Tasarım Çeşitleri Nelerdir?

Web tasarım çeşitleri bulunmaktadır. Bunların içinden sizlere en uygun olanı seçebilmeniz daha geniş kitlelere sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Özellikle e-ticaret sitelerinde oldukça önem verilen web tasarım konusu, müşterilere daha iyi hitap edilmesi açısından pek çok farklı teknikle inşa edilir. Eğer Google üzerinde ön plana çıkmak istiyorsanız SEO uyumlu bir web tasarımı yapabilirsiniz. Fazla bütçesi olmayanlar için de hazır web siteleri çok iyi fırsatlar sunar. Aşağıda bazı web tasarım türlerini sizler için sıraladık:

 • Kurumsal Web Tasarım
 • E-Ticaret Sitesi Tasarımı
 • SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarımı
 • Özel Proje Tasarımları
 • Hazır Web Sitesi Tasarımı


Bu web tasarım çeşitlerinden sizlere uygun olanı seçerek bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Profesyonel ekibimiz yıllardır yazılım konusunda en hassas noktaları bile çözüme kavuşturmuştur. Sizler de sorunsuz ve ilgi çekici bir web tasarımı yapmak istiyorsanız her saniye bizlere ulaşabilirsiniz.
Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Web tasarım konusu ileri teknolojili çağımızın en çok merak edilen konuları arasında yerini almaktadır. Web tasarımları zengin içerikler ve görseller sunarak sizinle müşterileriniz arasında bir bağ kurar. Bu bağ sonucu kazanç oranlarınızı arttırabilmeniz mümkün olur. Özellikle oturduğu yerden kazanç elde etmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında web tasarım konusu gelmektedir. Kişi veya işletmeler internet yatırımlarını her geçen gün arttırdığı için web tasarıma verilen değer de her geçen gün artmaktadır. Web tasarımları ileriye dönük planların ortaya konulduğu ortamlardır ve geri dönüşlerle kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Aşağıda web tasarımın faydalarını sizler için sıraladık. Bu faydaları dikkatli bir şekilde okursanız web tasarımının önemini bir kez daha kavramış olursunuz.

Web Tasarımının Faydaları Nelerdir?

 • Dünya’nın herhangi bir yerine tek tıkla ulaşıp müşterilerinizle veya hedef kitlenizle etkileşim kurabilir ve gerekli dönütleri anında alabilirsiniz.
 • Eğer sitenizi satış yapmak için kullanacaksanız (yani bir e-ticaret sitesiyse) 7/24 aktif bir işletmeye sahip olma şansınız olur ve bu sayede her saniye sitenizden müşteriler alışveriş yapar. Dışarıda bir dükkan açmış olsanız bir sürü vergi ve kira masraflarınız olacaktır. Ancak iyi bir web tasarımıyla bütçenizden fazla eksilme olmaz.
 • Tasarımlarınızı doğru bir şekilde seçerseniz reklam giderlerini en aza indirerek daha etkin dönüşler alabilirsiniz. Tasarımlar çoğu zaman reklamlar kadar ilgi görerek müşterilerinizin size güvenmesini sağlar.
 • Teknik olarak güven veren bir web tasarımı yapmayı başarabilirseniz müşterilerinizin güvenini mutlaka sağlamış olacaksınız. Web tasarım alt yapınızda güvenli ödeme seçeneklerini mutlaka bulundurmalısınız.
 • Web tasarımlarla düşük bütçeniz olmasına rağmen büyük başarılar sağlayabilir, kazançlarınızı kısa sürede arttırabilirsiniz. Bu sayede TV’lere yüksek bütçelerle reklam vermeniz gerek kalmaz.
 • Web tasarımlarında sitenizin açılma hızını ayarlarsanız daha iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Yavaş ve zor açılan siteler müşterilerin uzaklaşmasına sebep olacaktır.

Yukarıda saydığımız web tasarım faydalarından sizler de yararlanmak istiyorsanız güvenilir bir web tasarımı için uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz.