Yerel SEO İle Trafiğinizi Artırın

Yerel SEO İle Trafiğinizi Artırın

Yerel SEO İle Trafiğinizi Artırın

Yerel bir işletmeniz varsa bazen en zorlu görev, işletmenizi müşteri olma olasılığı yüksek kişilere tanıtmak olabilir. İyi haber şu ki, Local SEO olduğu için küresel alanda tanıtım yapmak zorunda değilsiniz.

Bu kılavuzda önce yerel SEO’nun ne olduğuna bakacağız. Ardından işletmenizi tanıtmanıza yardımcı olacak SEO uygulama yöntemlerinden bazılarını tartışacağız. Yerel bir SEO şirketi ile çalışmayı tercih etseniz bile, bu uygulamalardan bazılarını bilmek iyi bir fikirdir.

Yerel arama yapan mobil kullanıcıların %50’sinden sonra mağazalar aynı gün ziyaret edilir. İşletmenizi bu kullanıcıların önüne çıkarmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.


Yerel Seo Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Yerel SEO, web sitenizi yerel aramalar için optimize etmek anlamına gelir.

Arama motorları, kullanıcılara yerel sonuçlar sunmak için konum ve IP bilgilerini kullanır. Web sitenizi arama motoları için demografik yönden optimizasyon yapmadıysanız, arama motorlarının yerel demografinize ulaşmasına engel olmuşsunuz demektir.

Temel olarak yerel SEO kullanmak, bölgenizdeki potansiyel müşterileri web sitenize ve konumunuza yönlendirir.Yorumlar ve İtibar

Kullanıcıların %88’i bir işletmenin kalitesini görüşlere/yorumlara göre belirler.

Olumlu görüşler/yorumlar toplanmalı ve olumsuz görüşler/yorumlar çözümlenmelidir. Bu işlemler fazla zamanınızı alabilir. Bu nedenle bir SEO şirketi ile anlaşma yapmak harika çözümdür.


Araştırma Çalışmaları

İdeal müşterinizin aradığı şey, güçlü bilgidir. Anahtar kelimeler olarak bilinen bu bilgilere sahip olduğunuzda bu ifadeleri, kullanıcıları Google gibi arama motorları aracılığıyla işletmenize yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

Belirli anahtar kelimelerin ne zaman, nasıl kullanılacağını bilmenin fark yaratabileceğini ve çok fazla anahtar kelimeyle içerik doldurmanın ters tepki yapabileceğini unutmayın.