E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret

E-ticaret kavramı elektronik ticaret’in kısaltması olup internet ortamında yapılan alışverişleri kapsar. Özellikle 1995 yılından sonra yaygınlaşan internet kavramı sayesinde e-ticaret kavramı geniş kitlelere yayıldı. Bu yüzden e-ticaret kavramı hakkında merak edilenlerin kapısını aralamayı düşündüm. Özellikle pandemi sürecinde herkesin evlerinden çalışması e-ticarete olan ilgiyi daha da arttırdı. Müşteriler ve firmalar için son derece faydalı bir sistem olan e-ticarette anlık olarak ürün bilgileri girilmekte ve müşterilerin isteğine sunulmaktadır.

E-Ticaret Konusunda Sizlere Nasıl Destek Sağlıyoruz?

E-ticaret ile sizlere pek çok konuda faydalı olacak hizmetlere yardımcı oluyoruz. Firmalar e-ticaret hizmetlerimizden faydalanarak ürünlerinin tanıtımını ve satışını sağlıyor. Bu sayede müşteriler e-ticaret sitelerinde istediği ürünü arama yerine yazarak direk bulabiliyor. Müşteriler siparişlerini anında kontrol ederek, ne zaman, hangi gün eline ulaşacağı bilgisini öğreniyor. Güvenli ödeme sistemleriyle de istediği şekilde ödemesini yapabilen müşteriler, iade fırsatlarından da yararlanabiliyor. Firmalar ödeme noktasında güvenli kodlarla korunuyor. Sahtekarlık, dolandırıcılık faaliyetlerine karşı sistemimiz çok hassas olup en ufak bir sıkıntıda bildirimde bulunuyor.

İnternet ortamlarında ürünlerin ön plana çıkması için sosyal medya hesaplarından da sıklıkla faydalanılıyor. Sosyal medya birçok müşterinin anlık olarak ziyaret ettiği ortamlar olduğu için müşterilerin istedikleri ürüne ulaşma yolunda daha hızlı yanıtlar sağlayabiliyor. Bu konuda yine detaylı bilgileri danışmanlarımız sizlere aktarıyor. E-ticaret sanal ortamın hemen hemen tümünde faydalanılabilecek bir sistem.

E-Ticaret Nedir

Neden Beni Seçmelisiniz?

E-Ticaret Konusunda Sizlere Nasıl Destek Sağlıyoruz?

Ben seçmeniz için pek çok neden var ama ben size en temel birkaç tanesinden hemen bahsedeyim. İnternet ortamında doğru yerde, doğru reklamlar ve özellikle kendi kitlenize hitap eden müşteriler bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bizler potansiyel müşterilerinize ulaşma yolundaki engelleri kaldırıyoruz. Çeşitli e-ticaret sitelerine yönlendirerek ürünlerinizin tüketiciye ulaşma noktasında yanınızda oluyoruz. Tüm işlemlerin elektronik ortamda gerçekleşmesi sayesinde her şey hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Firma olarak müşterilerle birebir bağ kurmanıza gerek kalmıyor. Ürün bilgileri detaylı olarak sitede yer alıyor. Daha geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz ve satış rakamlarınız da daha fazla artıyor. E-ticaret sayesinde Global olarak da satışlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Dünya da bir marka olabilmeniz için tüm imkanlar e-ticarette yer alıyor.

Sağladığımız E-Ticaret Hizmetleri

Portal Geliştirme

Geniş içeriğe sahip web siteleri için geliştirdiği web yazılımıdır. Bu yazılımlar, İçerik yönetimi, kişiselleştirme, entegrasyon, kategorizasyon, arama gibi birçok özelliği barındırırlar. Genellikle, organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve odalar gibi işletmeler için uygulanmaktadır.

Portal Geliştirme

Geniş içeriğe sahip web siteleri için geliştirdiği web yazılımıdır. Bu yazılımlar, İçerik yönetimi, kişiselleştirme, entegrasyon, kategorizasyon, arama gibi birçok özelliği barındırırlar. Genellikle, organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve odalar gibi işletmeler için uygulanmaktadır.

Özel Yazılımlar

Şirket ihtiyaçlarına göre yazılım ve uygulamaların tamamını kapsar. Şirketi ve tüm çalışanlarını kapsayacak şekilde tamamen entegre ve dinamik yazılımlar geliştirir.

CMS (içerik yönetim sistemi)

Web tasarım alanında ürettiğim projelerin kalitesini artıran, oldukça pratik ve kullanıcı dostu bir içerik yönetim sistemine sahip olmanız size neler kazandırır ?
* Web sitenizi kısıtlamalar olmadan yönetebileceğiniz esnek bir yapı
* Zamandan tasarruf sağlayan ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek modül sistemi
* Yeni Türk Ticaret Kanunu gereğince istenilen özellikleri karşılayabilecek güncelleme olanağı
* Yazılımın arama motorlarında bulunabilir olmanız için sağladığı destek
* Veri güvenliğini sağlayacak anlık yedekleme sistemi
* Sınırsız içerik, menü , kategori ve dil ekleme özelliği
* Site ziyaretçi istatistiği ve domain-hosting takibi
* Online güncelleme sayesinde, yazılım güncellemelerinden otomatik olarak yararlanma imkanı
* Dilerseniz mobil cihazlar için kullanacağınız web sitesini aynı yönetim panelinde yönetme imkanıGenel Yönetim ÖzellikleriDil Yönetimi, Kullanıcı Yönetimi, Domain-Hosting, Modül Yönetimi, Multimedya Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, Site Ziyaretçi İstatistiği, Template YönetimiBilgilendirme Alanı* Güncelleme takibi
* Site başlangıç dili
* Mobil site durumu
* Domain-hosting durumu
* Site durumu (yayında, yapımda ve bakımda seçeneği)
* Çalışan yazılımın gerekli sistem bilgileri
* Veritabanı bilgileri
* Ftp bilgileri
* Yetkili e-mail adres bilgileri

Mobil Uygulama Geliştirme

Gelişen teknolojinin hızlı dünyası olan mobil dünyaya tam uyumlu mobil uygulamalar geliştirir. Şirketinizin, çalışanlarınızın hatta tüm müşterilerinizi içine alacak şekilde Android ve iOS tabanlı uygulamalar geliştirerek teknolojiyle tam uyumlu çalışmanızı sağlar

B2B (Business to Business)

Şirketlerin, saha satış ekibi, bayileri ve müşterilerini kapsayan web yazılım uygulamalarının genel adıdır. Tablet ve akıllı telefonlarla desteklenen organizasyonun her bir aşamasına hakim olmanızı sağlar. Sipariş takibi, stok durumu, raporlar, sipariş oluşturma, müşteri destek, müşteri veri tabanı vb. birçok yazılımı birbirine bağlayan uygulamalardır.

B2C (Business to Customer)

Şirketlerin son tüketiciye satış yaptığı e-ticaret sitelerinin genel adıdır. Tedarikten teslimata kadar her alanı kontrol edebildiğiniz bir yazılım sistemidir. Online satış, Müşteri hizmetleri desteği, Güvenli ödeme sistemleri vb. alanlara yönelik geliştirilen yaygın bir e-ticaret sistemidir. Güvenli ve sağlam altyapılı e-ticaret siteniz için, hassas ve özenli yazılım modelleriyle ihtiyacınıza yönelik çalışmalar gerçekleştiririm.

Açık Artırma Sistemi

Geçmişte pazarlık avcıları, birçok yerel perakendeci ve toptancıları bulur, onlarla ürünlerinin fiyatları üzerine anlaşırdı. Bu bölümde ise günümüzde, e-ticaretteki yaratıcı fiyatlandırma yolları açıklanacaktır. Bu metodların çoğunun, internet olmadan kullanılması mümkün değildir. Bazı şirketler müşterilerinin ödemeye istekli oldukları seyahat, ev, otomobil ve diğer eşyalarla ilgili fiyat oluştururlar. Toptan satın alma daima fiyatları aşağı çeker. Şimdi web siteleri, size diğer alıcılarla birleşerek büyük miktardaki ürünleri daha ucuza satın almak için imkan tanımaktadır. Şirketler stratejik ortaklıklar kurarak reklam karşılığında bazı ürün ve hizmetlerini çok ucuz fiyatlara verirler. Bazen bu ürünleri bedava sunarlar. Takas sistemi veya iskontolar da fiyatları indirmek için kullanılan diğer yolardır.

e-Ticaret Sitesi Aşamaları

 • Müşteri talebinin alınması
 • Proje analizi
 • Proje süreç planlaması
 • Teklif hazırlama ve onaylama
 • Proje tasarımı
 • Tasarım’ın koda dökülmesi
 • Kodlanan sayfalarının yazılıma entegresi
 • Projenin yayın denemesi
 • Genel kontrol ve hataların giderilmesi
 • Proje Onayı
 • Projenin yayınlanması
Web Yazılım Aşamaları