Kurumsal Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik tasarım, hayatın hemen hemen her alanında bulunur ve dikkat çeken görseller oluşturulmasına yardımcı olur. Geniş bir tanımı olsa da kısaca grafik tasarımına ben yaratıcılık sanatı diyorum. Logo, bilboard, dergi, banner, animasyon, kurumsal kimlik gibi yaratıcılık isteyen alanlarda iki boyutlu veya üç boyutlu değişik çalışmalar yapılır. Bu anlamda bir meslek haline gelen grafik tasarım, birçok kişi tarafından ilgi görmektedir.

Grafik Tasarım Çalışmaları Nelerdir?

Grafik tasarım çalışmaları çok fazladır ancak en temel ve en önemlilerini sizlere sunalım.

Logo Tasarımı

Firma ve markaların en önemli görseli logolardır. Logolar kimlik bilgilerini içerir ve akılda kalıcı olması çok önemlidir. Kurumsal kimliğinizin hafızalara yer edebilmesi ancak en profesyonel çalışmalarla mümkün olmaktadır. Logoların sade olması, yazıların düzgün ayarlanması göze hitap edecektir. Bunları da en profesyonel çalışmaları sağlayan bana güvenerek yaptırabilirsiniz.

Sinan Özdemir Kapak Fotoğrafı

Banner Tasarım

Web sitenizin girişinde yer alacak bannerler, firmanıza bir marka özelliği katacak. Ürünlerinizin internet ortamında hızla yayılmasını istiyorsanız banner kullanmalısınız ve bu konuda benden yardım almalısınız. Google Adwords reklamlarında da kullanılan banner tasarımlarınız ziyaretçilerin ilgisini çekecektir.

Kartvizit Tasarım Detayları

Kurumsal kimliğinizin net bir şekilde belirlenmesi için mutlaka bir kartvizit tasarımına ihtiyacınız olacaktır. Akılda kalıcı ve profesyonel çalışılmış bir kartvizit istiyorsanız benden faydalanabilirsiniz. Kartvizitlerde kullanılan logo ve renk uyumları doğru şekilde kullanıldığında daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Şirketlerin kendilerini tanıtmaları için kurumsal kimlikleri olmalıdır. Bu kurumsal kimlikler şirketlerin kendilerini temsil eder ve dışarıdan bakıldığında ilk izlenimin oluşmasını sağlar. Bir şirketin görseli bu anlamda çok önemlidir. Örneğin; şirket ismi, semboller, logolar, işaretler, temel harf karakterleri her şirkete özel ayrı bir biçimde oluşturulur.  Şirket logolarının direkt olarak şirketi temsil etmesi için yaratıcı ve özgün olması çok önemlidir. Bu anlamda her zaman benden yardım alabilirsiniz. Benden renk, ölçü gibi yapacağımız çalışmaların kullanım yönergelerini sizlere bir rapor halinde bildiriyorum. Böylece daha sonra yapılacak çalışmalarınızı bu rapordaki özelliklere göre tasarlayabilirsiniz. Kurumsal kimlik çalışmalarımızdan bazıları şu şekildedir: Takvim çalışması, web sitesi tasarımları, faks tasarımı, not defterleri, promosyon malzemeleri tasarımı, antentli kağıt tasarımı, e-posta tasarımı, kartvizit tasarımları ve tabi ki logo tasarımıdır.

SEO Açısından Grafik Tasarımın Önemi Nedir?

Müşterilerinize ulaşmanın en iyi yolu Google üzerinde yapmış olduğunuz çalışmalardır. Çünkü bugün hemen herkes Google arama motoru üzerinden istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Yapılacak tasarımlarınızın kaliteli ve yaratıcı olması bu noktada çok önemlidir. Web sitenizin daha geniş kitlelere hitap etmesini istiyorsanız Google SEO açısından görünürlüğünüzü arttırmak için profesyonel olarak görsel tasarımlara ihtiyacınız olacaktır. Sadece bir logo ile firmanızın markalaşmasını sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Söz uçar yazı kalır diye bir söz vardır. Burada da isimler uçar logo kalır sözünü kullanmak yerinde olur.

İyi bir kodlama sistemiyle gereksiz görsellerden kurtularak akılda kalıcılığı arttırmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. SEO çalışmalarımız en özgün ve en yaratıcı bir şekilde markalaşma yolunuza ışık tutacaktır.

Neden Benimle Çalışmalısınız?

Ben sizlere çalışmanız için pek çok fikir sunabilirim ama en önemlisi yıllardır bu işi yaptığım müşterilerin yaptığı yorumlardır. Müşterilerimizle aramızdaki bağ işimiz bitse dahi devam etmektedir. Bizler yardıma ihtiyacı olan herkese en cüzi miktarlarla ulaşmaya çalışarak en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yaratıcılık bu sektörde çok önemli ve gerçekten yıllardır bunun eğitimini alan kişilerle çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.